رئیس انجمن ال .اس. اف ایران درگفت وگو با صما عنوان کرد: پیشنهاد رتبه بندی شرکت های صنعتی سازی

درشرایطی که بکارگیری فن آوری های نوین ساختمانی به یک امری فراگیر درساخت وسازها تبدیل شده است اما برخی از فعالان و تشکلهای مرتبط با این حوزه براین باورند که نبود سازو کار مناسب برای رتبه بندی شرکتهای صنعتی ساز باعث شده که کارفرمایان درانتخاب شرکتهای فعال و با تجربه مرتبط با این حوزه دچار مشکل شوند که برای رفع این معضل لازم است حتما دولت ورود پیدا کند.


مسعود فیاض آذر- رئیس انجمن ال.اس.اف ایران درگفت وگو با شبکه اطلاع رسانی صنوف مسکن ایران(صما ) با اعلام این مطلب گفت: تجربه ساخت فن آوری های نوین در مسکن مهر ونیز سایر ساخت وسازهای شهری نشان داده است که فن آوری ال.اس.اف درمقایسه با سایر سیستم های صنعتی از کارآیی بهتری برخوردار است و این فناوری خوشبختانه توانسته است جایگاه خود را دربین مردم و مسوولان به خوبی پیدا کند.
وی گفت: درحال حاضر شرکتهای فعال دراین حوزه با کسب تجارب ارزنده قادرهستند که دربخشهای مختلف نظیر نوسازی بافتهای فرسوده ،بهسازی و نوسازی خانه های روستایی،تولید واحدهای موقت تجاری و اداری بین شهری و... با استفاده از فن آوری ال .اس.اف فعالیت کنند.
فیاض آذر خاطرنشان ساخت: طی سه سال اخیر درقالب پروژه های مسکن مهر ونیز ساخت وساز های شخصی در حدود 4 میلیون مترمربع پروژه ازطریق ال .اس.اف در مناطق و اقلیم های مختلف اجرایی شده است .
این صنعتی ساز ادامه داد: دراین شرایط اما متاسفانه نبود سازوکارمناسب و بانک اطلاعات جامع از پیشینه وسابقه کاری شرکتهای فعال دراین حوزه ،باعث شده که کارفرمایان برای همکاری با دست اندرکاران این فن آوری، صرفا به شناخت اولیه خود از شرکت های مجری دراین زمینه اکتفا کنند ،این درحالی است که برآورد واقعی از پتانسیل و ظرفیت شرکتها امکان پذیر نیست و معیار سنجش قابل اندازه گیری دراین زمینه وجود ندارد.
فیاض آذر با اشاره به اینکه فن آوری ال.اس.اف تنها سیستمی است که دارای آیین نامه طراحی سازه لرزه ای از مرکز تحقیقات مسکن وساختمان است گفت:با توجه به این ویژگی ،انتظار موجود این است که برای جلوگیری از بروز این مشکلات ،امکان رتبه بندی شرکتهای صنعتی ساز از طریق معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری فراهم شد.
وی عملیاتی کردن این امر را مستلزم فراهم شدن بسترهای قانونی دانست و گفت: تحقق ایده مذکورباعث می شود که کارفرمایان در ارزیابی ظرفیت شرکتها دچار اشتباه ومشکل نشوند و بتوانند با اطمینان خاطر پیمانکاران مورد نظر خود را انتخاب کنند.
رئیس انجمن ال.اس.اف ایران دربخش دیگری از سخنان خود همچنین از انتشار و رونمایی از کتاب "مرجع ساخت وساز به روش ال.اس.اف "خبرداد و گفت: همزمان با رونمایی از این کتاب ،بسیاری از ابهامات و شاخص های مربوط به تولید ال .اس.اف دراقلیم های مختلف تشریح شده است ،به طوری که به عنوان یک مرجع قابل استناد می تواند مورد صنعتی سازان قرار گیرد.